Strata jedného bodu ním

Štokholm (od nášho spravodajcu) – Jiří Tlustý si po ďalšej blamáži českého tímu a strate bodov s Dánskom na hokejových majstrovstvách sveta nebral servítky. Česi sa celý zápas trápili. Aj keď viedli 1: 0, zápas museli zlomiť až v samostatných nájazdoch. Strata jedného bodu ním ešte viac skomplikovala cestu do štvrťfinále. Ak nechcú spoliehať na akékoľvek zaváhanie štvrtých Nórov, musí poraziť je aj silnú Kanadu. “Takto sme si to po našom góle nepredstavovali. Zatiahli sme sa dozadu, nehrali aktívne. Pritom musím hrať to, čo chceme.

A nie sa z nich pos * at,” povedal tvrdo Tlustý. Prečo ste ale Dánom dali len fortuna kurzy jeden gól a nie viac? Máme hrozné medzery medzi obranou a útokom. Musíme sa podporovať, musíme byť viac pri sebe. Musíme sa porovnať s tým, že proti nám slabší súperovi hrajú zozadu a nájsť cestu, ako tú obrannú hrádzu prekonať.

O medzerách medzi obranou a útokom ste ale hovorili už pred zápasom, tak prečo ste s tým nič neurobili? Ja si myslím, že všetci veľmi chceme. Moc sa hrnieme dopredu. Na veľkom ihrisku musí človek trošku spomaliť, nabehnúť si, urobiť si miesto. My sme hrr dopredu. Preto my útočníci hrozne ujíždíte bekov a vzniká tam tá diera. My im nemôžeme ujíždět a oni musia jazdiť s nami.

Takže to je na obe strany. kurzove stavky fortuna Sám ste mal obrovskú šancu, ale trafil ste namiesto prázdnej brány lapačku brankára. Vyčítate si to?


Tutovku to bola. Snažil som sa dať puk čo najvyššie, ale ťahal som ho hrozne zozadu, pretože som nedostal ideálne prihrávku. Góly by som m ifortuna chcel samozrejme dávať. Ako všetci vidíte, tak to tam nepadá. Lámem si tým hlavu. Chcelo by to, aby tam niečo padlo. Niečo náhodného.