Z kola francouzské Ligue 1

Vedoucí Paříž SG v pátek zdolal Valenciennes 3: 0. Monaco se na něj opět dotáhli na rozdíl pěti bodů. Foto: ARCHIV SITA / AP PAŘÍŽ. AS Monaco zvítězilo v sobotním utkání 25. kola francouzské Ligue 1 na hřišti SC Bastia 2: 0 po brankách záložníka Jamese Rodrigueze. Na kontě tak má 53 bodů, na vedoucí Paris St. Germain ztrácí pět.

Olympijský vítěz z Londýna 2012 a halový mistr světa z Istanbulu z téhož roku přeskočil rekordní výšku na první pokus. Překonal tím 21 let starý rekordní zápis legendárního Ukrajince Sergeje Bubka, který se zrodil stejně v Doněcku 21. února 1993. “Bylo to neskutečné. Nikdy bych neřekl, že se dostanu přes takovou výšku. Když jsem se rozbíhal oproti lati, chtěl jsem jen absolvovat co nejlepší pokus, “cituje Lavillenieho server ledauphine.com.

“Myslím si, že právě Doněck je to nejsprávnější místo, kde měl padnout starý rekord.” Lavillenie avizoval překonání světového rekordu už před dvěma týdny, když v polském městě Bydgoszcz předvedl druhý nejlepší výkon historie 608 cm, ale 616 mu tehdy ještě fortuna promo kod odolalo. Pětinásobný mistr Evropy (dvakrát venku, třikrát v hale) a vicemistr světa z Moskvy 2013 fortuna Lavillenie se dočkal až v Doněcku přímo před očima Sergeje Bubka, který je hlavním organizátorem tohoto mítinku.

Bubka je v současnosti členem exekutivy MOV a před několika dny na ZOH v Soči dekoroval slovenskou zlatou medailistka v biatlonu Anastasiu Kuzmínovo. Legendární Ukrajinec je nadále držitelem světového rekordu pod širým nebem, který fortuna bonus 300 má hodnotu 614 cm. Nejlepší výkon Lavillenieho ve venkovních podmínkách je zatím 602 cm. Výsledky 1. Lavillenie (Fr.) 616 cm – světový rekord, 2. Cutts (V. Brit.) 581, 3.


Da Silva (Braz.) 576.Švajčiarom stačily na dvě vítězství dva góly, Češi musí po dvou prohrách hrát osmifinále . Bodenmann rozhodl o výhře Švýcarska.