Crosby je stále najlepší. Kraľuje strelcom i bodovanie napriek trendom

<р> V lete si Crosby povedal, že chce vyhrať korunu pre najlepšieho kanoniera. Je to totiž posledná dôležitá trofej, ktorá mu chýba v zbierke. Od tej doby si ide tvrdo za svojím cieľom, hoci je to od prírody skôr kreatívec, ktorý góly pre spoluhráčov vytvára.

Výsledok? Jedenásť kôl pred koncom základnej časti má na konte 40 gólov, druhý Brad Marchand z Bostonu za ním zaostáva o tri trefy. V celkovej produktivite má 80 bodov, aj tu je prvý, hoci odohral o šesť zápasov menej ako konkurenti.

V priebehu marca sa pritom zdalo, že svoju bitku prehráva: od 28. februára do 11. marca mal sedemzápasovej Bet365 vklady obdobie, v ktorom nedal žiadny gól.Hluché chvíle však rázne uťal a v posledných štyroch dueloch nastrieľal šesť gólov.

“Niekedy vám to tam padá, niekedy nie,” reagoval Crosby lakonicky. Ovšem zároveň s úsmevom na tvári.

Späť do hry ho vrátil čistý hetrik, jeho desiaty v kariére, ktorý nastrieľal Jágrovej Floride. Raz skóroval zápästím, druhýkrát bekhendom a tretíkrát strelou bez prípravy. “Vôbec nie je náhoda, že je to najlepší kanonier v lige. Dokáže strieľať z akejkoľvek pozície. Dať mu puk nie je nikdy zlé riešenie, “opisuje jeho parťák Conor Shear.

Spolu s ním a s Jakom Guentzelem tvorí Crosby aktuálne asi najnebezpečnejší formáciu v NHL.Od doby, čo dal tréner Mike Sullivan túto trojku dohromady, vyprodukovala počas ôsmich zápasov 11 gólov a spolu 33 bodov. “Je to dobré. Hlavné ale je, že sa neustále vieme dostávať do šancí, “hovorí Crosby.

Najväčšiu zásluhu na tom má pochopiteľne on. Rolu lídra potvrdil aj vo chvíľach, keď Pittsburghu chýba Jevgenij Malkin kvôli nešpecifikovanému zraneniu v hornej časti tela. Hlavne vďaka Crosbymu Penguins vyhrávajú a drží nádej na víťazstvo vo Východnej konferencii, kde teraz strácajú vyplatiť výhru Unibet púhy bod na vedúce duo Washington, Columbus.

“Myslím, že každý chce dokázať, ako sme silný kolektív a že si vždy poradíme .Podstatné nie je, že dávam góly, ale že vyhrávame, “povedal Crosby. A ku svojim svojim trefám dodal: “Dostal som pár pekných prihrávok a bol jednoducho na pravom mieste.”